Ryhmät

Ryhmän kanssa seitsemiseen.
Meille voit tulla isommallakin porukalla. Voit pitää kokouksen, koulutuksen tai tulla muuten vaan tutustumaan luontokeskukseen, näyttelyihin tai pitämään ulkoilu päivän.
Voitte varata esim auditorion kokous/koulutusta varten tai esittelyn Seitsemisen kansallispuistosta tai vain katsella luontofilmin.
Ryhmällesi voi tilata etukäteen joko kahvituksen tai ruokailun.

 
Ruokailun voi valita joko syömällä lounaan hintaan 9 euroa/henk ja alle 12 v. 4,50 euroa/henk tai tilaamalla jonkun vaihtoehdon listalta. Myös maastoon ruoan kuljetus mahdollista.
 
Ryhmänjohtaja ja linja-autonkuljettaja saavat meillä kahvitella tai syödä ilmaiseksi. (Tilauksesta riipuen)
 
Kahvi/tee ja suolainen esim. kroissantti tai pasteija 4,00 euroa /henk
Kahvi/tee ja suolainen- tai makeapiirakka tai sämpylä 4,50 euroa /henk
Kahvi/tee ja pulla 3,50 euroa /henk
 

Esimerkkejä ruoka-annoksista

  • Broilerinfile, currykastike
    kasvisgratiini, riisi
  • Hinta 10 euroa /henk (L,G)

  • Porsaanleike, pippurikastike
    lämmin kasvis, perunavaihtoehto
  • Hinta 12 euroa /henk (L)

  • Kinkku-, lohikiusaus (L,G) ja makaronilaatikko (L) Lämmin kasvis
  • Hinta 8 euroa /henk

  • Porsaanulkofile, kermakastike
    lämmin kasvis, perunavaihtoehto
  • Hinta 10 euroa /henk (L,G)

  • Kermainen uunilohi
    kasvisgratiini, muussi, jälkiruoka ja kahvi
  • Hinta 12 euroa /henk (L,G)

  • Keitto: Esim jauheliha, Nakki tai makkara Hinta 6,50euroa /henk alle 12v 4,50 euroa/henk
  • Lohi- tai lihakeitto Hinta 7,50 euroa /henk
  •     Keittolounaaseen kuuluu salaattipöytä, leivät, juomat, jälkiruoka ja kahvi

    tai joku muu valintanne mukaan.
     
    Perunavaihtoehdot: Keitetyt perunat, muussi, kermaperunat, ranskalaiset, lohkot
     
    Kaikkiin annoksiin kuuluu lämmin kasvis esim gratiini, salaattipöytä, leivät, juomat (vesi, maito, mehu, kotikalja) jälkiruoka ja kahvi.
     
    Tervetuloa meille luontokeskukseen kahvittelemaan tai ruokailemaan. Listaltamme varmasti löytyy teillekin sopiva vaihtoehto ja jos ei löydy sopivaa suunnitellaan se yhdessä.
     
    Voit myös tilata laatikkoruokaa vuoittain esim tupiin / maastoon. 1/2 gn laatikko syö noin 6 henk, hinta 15 euroa.
    Ja 1 iso vuoka syö noin 14 henk. Hinta 30 euroa vuoka.

     

    Koululaisryhmät

     
    Lisätietoa tästä linkistä.